Неділя, 22.09.2019, 20:28
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наша адреса
Дніпропетровська область
Широківський район
с.Гречані Поди
вул.Шкільна,28
телефон - 2-34-16
Зворотній зв"язок

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Нові стандарти-нова школа.
06.08.2012, 15:22

Нові стандарти - нова школа

 

 

З 1 вересня 2012 року початкова школа розпочне роботу з впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти.

 Завдання управління освіти, закладів освіти міста - забезпечити створення належних умов для організації навчання першокласників в умовах змін у початкові школі, а завдання вчителя початкових класів полягає в тому, шоб створити для кожного учня оптимально сприятливі умови для його всебічного розвитку.

 

 

Нормативні документи із впровадження Державного стандарту початкової освіти

 

Державний стандарт початкової загальної освіти.

 

 Наказ управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради №172 від 19 червня 2012 року "Про вивчення стану готовності навчальних закладів міста до впровадження нових стандартів початкової освіти".

 

 Наказ управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації №425-но від 14 червня 2012 року "Про вивчення стану готовності навчальних закладів області до впровадження нових стандартів початковї освіти".

 

 Додаток до наказу управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації №425-но від 14 червня 2012 року "Про вивчення стану готовності навчальних закладів області до впровадження нових стандартів початковї освіти".

 

 Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-426 від 01 червня 2012 року "Інструктивно-методичні рекомендації із базових дисциплін".

 

 Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-399 від 23 травня 2012 року "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2012-2013 н.р.".

 

Заходи управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради у рамках Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику".

 

 Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-66 від 30 січня 2012 року "Щодо проведення Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику"".

 

 Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-634 від 13 серпня 2011 року "Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку"".

 

 Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №572 від 10 червня 2011 року "Про Типові навчальні плани початкової школи".

 

 Наказ Міністерства освіти і науки України №1111 від 23 листопада 2010 року "Про впровадження програми розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт"".

 

 Постанова Кабінету Міністрів України №1121 від 5 жовтня 2009 року "Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу".

 

 Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-532 від 11 вересня 2007 року "Вимоги до ведення класного журналу в 1-4 класах загальноосвітніх навчальних закладів".

 

 

 

 Навчальні програми для 1-4 класів

 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою

 

 

УКРАЇНСЬКА МОВА. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 2-4 класів

РУССКИЙ ЯЗЫК. Программа для общеобразовательных учебных заведений для 1-4 классов

МАТЕМАТИКА. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 2-4 класів

ПРИРОДОЗНАВСТВО. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

Я У СВІТІ. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 3-4 класів

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

МИСТЕЦТВО. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів для 1-4 класів

 

Важливі зміни в освіті

2012 рік є особливим для початкової школи. Адже саме з 1 вересня у початкових класах розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм для початкової школи.

Для залучення більшої кількості громадськості до вирішення питань навчання молодшого школяра, його комфортного перебування у школі, забезпечення стану готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів Міністерством освіти і науки, молоді та спорту запроваджені Всеукраїнські акції «Дай руку, першокласнику!», «Нові стандарти – нова школа».

Новим Державним стандартом передбачається високий рівень знань іноземних мов. Їх вивчення учні початкових класів розпочнуть з 1 вересня 2012 року (1 година на тиждень), передбачається посилення використання здоров’язбережувальних технологій. Значна увага приділятиметься екологічній та інформаційно-комунікаційній освіті. З 2-го класу за новим Державним стандартом (з 2013 року) викладатиметься курс з інформаційних технологій «Сходинки до інформатики».

 Державний стандарт початкової загальної освіти включає такі освітні галузі: «Мови і літератури», «Суспільствознавство», «Мистецтво», «Математика», «Природознавство», «Технології», «Здоров’я і фізична культура».

Збереження та зміцнення фізичного здоров’я учнів, їх моральне та громадянське виховання – ці складові постійно мають бути у центрі уваги кожного вчителя, батьків. У розділі освітня галузь «Здоров’я і фізична культура» базовим навчальним планом передбачено 4 години на тиждень: на фізичну культуру – 3 години, основи здоров’я – 1 година. Позитивне те, що збільшено кількість годин у розділі «Рухливі та спортивні ігри». А значить, більшість часу на уроці дитина буде проводити у грі. Фізичне навантаження молодших школярів має бути посильним.

Важливими змінами Державного стандарту початкової загальної освіти є забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти, а також впровадження особистісно-орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі початкових класів.

 

Навчально-виховний процес у початковій школі повинні забезпечувати дипломовані спеціалісти початкової школи, які обізнані з психолого-педагогічними та віковими особливостями учнів, володіють і використовують у практичній роботі сучасні педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології. Це передбачено керівниками загальноосвітніх навчальних закладів. Моніторинг освітнього рівня вчителів, які візьмуть перші класи в школах Сєвєродонецька показав, що 68% з них – це спеціалісти вищої та І кваліфікаційних категорій, всі пройшли курсову перепідготовку, навчаються за Програмою підготовки до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. З метою підвищення кваліфікації вчителів щодо рівня володіння інформаційно-комунікаційними технологіями було організовано навчання за програмою «Intel. Навчання для майбутнього». 100% вчителів успішно пройшли навчання.

 

Поради батькам майбутніх першокласників

Для кращого вивчення індивідуальних можливостей та стану здоров’я кожного першокласника, здійснення особистісно зорієнтованого навчання та виховання, спільної підготовки і проведення батьківських зборів рекомендуємо батькам активно співпрацювати з учителем, школою. Важливо, щоб батьки, особливо на першому році навчання дитини, підтримували постійний зв’язок зі школою, щоб знати, як проявляє себе дитина, які в неї проблеми.

Особливо важливо у період адаптації до школи зберегти загальне позитивне ставлення учня до своєї особистості в цілому, що залежить переважно від оцінок дорослого. У першому класі це, по суті, відображення оцінки вчителя на основі результатів навчальної діяльності. Емоційний стан першокласника на уроці, у школі, вдома, в спілкуванні з друзями визначає вчитель, оцінюючи його на уроках у школі. У цьому віці дитина потребує корекції і підтримки в налагодженні стосунків з оточуючими, існує потреба в обговоренні певних питань взаємодії з ними. Проте головним прийомом впливу стає порада, роз’яснення окремих ситуацій, дружня розмова. (Наголошую, що у 1 класі дається словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів. Тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах у перших класах становить 35 хвилин. Учням 1 класу домашні завдання не задаються. Але пам’ятайте, що програмою визначено, що кількість слів для читання вголос на кінець навчального року має складати 20 – 30 слів на хвилину).

 

Шановні батьки, питання або проблеми, які будуть виникати підчас навчання у 1 класі, не залишайте поза увагою, звертайтеся до вчителя, керівника навчального закладу.

Категорія: Мої файли | Додав: zoCu
Переглядів: 2502 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання