Четвер, 19.09.2019, 18:38
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наша адреса
Дніпропетровська область
Широківський район
с.Гречані Поди
вул.Шкільна,28
телефон - 2-34-16
Зворотній зв"язок

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Розвивай свої здібності логіка 2 клас
24.02.2012, 19:25
Розвивай своїх здібностей
ТЕМА : РОЗВИВАЙ СВОЇ ЗДІБНОСТІ (урок логіки в 2 класі) 
МЕТА: Працювати над формуванням уміння доказово мислити, вчити замислюватись над логічними зв’язками, розвивати пізнавальні здібності,тренувати увагу, спостережливість,творчу уяву; виховувати доброзичливість,прагнення бути активним у колективних творчих вправах. 
ОБЛАДНАННЯ:плакати,схеми,ілюстрації,кольорові олівці. 

ХІД ЗАНЯТТЯ.

І. Емоційна підготовка до сприймання матеріалу.
Мислити, фантазувати,
Пам’ять, мову розвивати –
Справ важливих в нас чимало
І тому до нас у гості
Гра і казка завітали.
Всі завдання розв’язати,
Друзям теж допомагати,
Страх і лінь забути вмить
Добра казка нас навчить.
У Тридев’ятому царстві, у країні Кмітливії жив-був один мудрий цар. І захотів він залишити на землі пам’ять про себе. Все життя будував він Палац Мудрості. Багато сил доклав. І вийшов той Палац дивовижний,сяючий. Щоб туди потрапити людям доводилось багато трудитися. І тільки працьовитим, допитливим відкривав Палац свої таємниці. Сьогодні ми з вами, діти, теж вирушимо у казкову подорож до країни Кмітливії. Спробуємо дізнатися таємниці Палацу Мудрості.

ІІ. ВІКТОРИНА «З якої казки уривок»
 А зараз перевіримо вашу готовність до подорожі по океану казок.
Відгадайте, з якої казки уривок?
 То спасибі ж. Приходь же,лисичко, тепер ти до мене в гості.
А прийду, журавлику, прийду,лебедику!
(Лисичка і Журавель)
--Ходи, ходи, півнику до мене,
Що у мене золота пшениця, медяна водиця.
--То-ток, то-ток, не велів коток!
То-ток, то-ток, не велів коток!
( Про Котика та Півника)
__ Кличе Киця мишку:
--Мишко, біжи! Ріпку витягти поможи!
( Ріпка)
*** З якої казки ці слова:
Поліно;
Цвіркун;
Ляльки;
Комірка;
Країна Дурнів;
Кіт, Лисиця;
Дуремар;
Тато Карло
Мальвіна?
Човники готові до подорожі.
Нумо, друзі, поспішаймо,
У дорогу вирушаймо.
Щоб скарби знання здобути,
Вам кмітливими слід бути!

ІІІ. Логічна розминка
Щоб веселіше було у дорозі пограємо в гру «Швидше відповідай»
** Усі чотири сторони однакової довжини,
Він прямокутника брат, усі звуть його …( квадрат).
** У якому числі треба замінити букву «і» на «о», щоб дістати рибу? (сім)
**Де заходить сонце? ( на заході).
** По чому їздять поїзди? ( по залізниці).
**Син мого батька,а мені не брат. Хто це? ( Я сам).
**Кролик, коза, корова – хто вони? (Домашні тварини).
**Хто кричить вночі у лісі? (сова).
**Який сьогодні день тижня?
**Назвіть сусідів дня тижня.

ІV.Завдання на розвиток уваги.
Ось перша зупинка. Виконайте дії і дізнайтесь назву острова.
МУ- М +ВАЗ – З + ГРА – Р ( УВАГА ).
** А тепер завдання на розвиток уваги. Подивіться на малюнок і запишіть назви предметів, зображених на них.

V.Хвилинка відпочинку.
Закрийте очі і уявіть собі:світить сонце, грає морська хвиля, І раптом зірвався вітер…
(звучить музика).Пофантазуйте. Відкрийте очі і за допомогою кольорових олівців передайте настрій музики.

VI. У світі цифр і чисел.
Але вітер не вщух і жене наші човники на острів Обчислювальний.
От вже неслух вітер-пустунець
Тут він швидко прошумів, пролітав,
Та усі листки з дерев позривав
Ви ж, малята, не сумуйте
І дерева полікуйте.
(Доберіть до відповіді потрібний вираз)
12= 6+4+2 16=20-10+6
15=3+7+5 17=9+1+7
11=15-6+2 18=8+2+8
10=20-10+4 19=10+5+4
** Завдання командирам човнів
Встанови логічну послідовність і продовжити ряд
15,1,12,2,9,3….(6,4)
Які слова треба дописати?
Корабель 2678 (краб)
Комета 45 (кома) (вилучаємо букви)
Кора (кома, коса)
Піст (міст)

VII.Задачі для допитливих.
У нас попереду мис Задачний. Розв’яжіть задачі і поясніть.
***Вовк і лисичка змагалися з бігу. Хто яке місце зайняв, коли відомо,що лисиця була передостанньою?
***Висота будинку 12м, а тополі 10м. На скільки метрів потрібно підрости тополі, щоб вона була вищою за будинок на 3 м?
*** По дорозі до школи Ганна заходить за Сергієм, а потім вони разом ідуть за Іванком. Хто з дітей живе найближче до школи, хто найдалі?
***Двоє рибалок після риболовлі обмінялися повідомленнями про свій улов. Перший сказав,що до п’яти двох не добрав, а другий заявив, що в нього п’ять та дві. Скільки вони піймали рибок разом?

VIII. Фізкультхвилинка.
А тепер трішки відпочинемо. Уявіть кожний якусь морську істоту і пригадайте, як вона пливе.( під музику).

ІХ. Країна Кмітливія.
Перепусткою в країну Кмітливію є вислів, який треба, за допомогою алфавіта, розшифрувати.
17,24, 6,21,1 6,24,17,15,1
(мудра думка)
*** Комп’ютерна гра.
Дорога в країну Кмітливію відкрита. Допоможіть її мешканцям потрапити до своїх будиночків.
А ось і Палац. Але він зачинений на чотири замки.
Щоб таємний ключ дістати,
Треба добре працювати.
Кожен ключ – це таємниця.
То ж терпіння наберіться,
І відкриє ключ для вас
Двері до світлиці враз!
Яку геометричну фігуру треба намалювати? Чому? Відповідь намалюйте на ключі.
М А Т Е М А Т И К А

X.Підсумок заняття.
Що ж ,ви були старанними, уважними,тому Палац Мудрості розкриває вам одну із своїх таємниць. Ви дізнаєтесь про неї, якщо зумієте прочитати.
Пта(1) а(9) р’ям( 8 ) сна (4 )
пі ( 7 ) зна(13) їм ( 6 ) шка (2 )
ди (11) кра ( 3 ) сво (5 ) нням (14)
лю(10 ) на(12 )
ПТАШКА КРАСНА СВОЇМ ПІР’ЯМ, А ЛЮДИНА --- ЗНАННЯМ.
- Як ви це розумієте?
- Наша подорож закінчується. Давайте подивимось, скільки перлинок здобув кожний човник. Капітани підніміть угору нитки з перлинами.
Ми у казці побували,
Здобули скарбів чимало,
Та треба, щоб ви пам’ятали,
Найдорожчий скарб --- ЗНАННЯ!
Категорія: Мої файли | Додав: zoCu
Переглядів: 3393 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання












Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання