Неділя, 15.09.2019, 15:55
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наша адреса
Дніпропетровська область
Широківський район
с.Гречані Поди
вул.Шкільна,28
телефон - 2-34-16
Зворотній зв"язок

Каталог статей

Головна » Статті » Основні

основи здоров"я 3 клас (Семенова НЯ)

Основи здоров'я З клас

Тема: Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика

інфекційних захворювань. Мета: - дати поняття про корисні і шкідливі мікроби;

  • розширити знання учнів про інфекційні хвороби;
  • вчити запобігати інфекційним та кишковим інфекціям;
  • виховувати навички гігієни і культури, турботу про своє здоров'я і здоров'я навколишніх.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II.  Повторення вивченого матеріалу.

Тести:

1.   Вибери й познач правильні відповіді:
їжа - це джерело:

а) росту;

б) здоров'я;
в)енергії;
г)сили;

д) тепла; є) світла.

Відповідь: (а,в,д)

2.  Познач правильну кінцівку речення:
їжа, яку називають "штучною", насичена:

а) вітамінами і мінералами;

б) барвниками і консервантами;

в) добривами.

Відповідь: (б)

3.  Познач, що свідчить про непридатність харчового продукту:
а)закінчення терміну реалізації;

б) здуття кришки і неприємний запах; в)порушення умов зберігання;

г) некрасива упаковка.

Відповідь: (а,б,в)

4. З'єднай частини речення так, щоб твердження були правильними.

Нудота, блювання, біль у животі, слабкість-             необхідно повідомити дорослих, терміново

непритомний стан.                                     \   4 звернутися до лікаря або викликати "швидку

д допомогу" Симптоми харчового отруєння виявляються У \ можуть спостерігатися при харчовому отруєнні

У разі перших ознак харчового отруєння   /     \ через 1-4 години після вживання неякісного

харчового продукту

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Читання казки "Про дівчинку Марійку та бабусю Гігієну"

Десь-колись, у якомусь царстві жили-були тато, мама, дівчинка Марійка та бабуся Гігієна. Тато і мама працювали у полі, а Марійка залишалася з бабусею.

Вранці, коли Марійка прокидалась, бабуся говорила:

-   Марійко, прибери свою постіль, зроби зарядку, вмийся холодною водою і
сідай снідати.

Коли Марійка відмовлялася від манної каші або молока, хапала зі столу печиво і збиралася без сніданку бігти на вулицю, де на дівчинку вже очікували подружки, бабуся зупиняла її:

- Спочатку поїж, а потім підеш гратися, - говорила вона. - Щоб рости необхідно
їсти.

Завжди перед їжею бабуся примушувала Марійку мити руки, їжу подавати в чистому і гарному посуді. А коли Марійка поспішала, бабуся говорила:

- За столом не поспішай, від їжі, яку ковтають поспіхом, мало користі.
Марійка побоювалась бабусю і тому слухалась. Та одного разу під час вечері,

коли Марійка розкрила цікаву книгу, бабуся заперечила:

- Марійко, не читай за столом: погано засвоюватиметься їжа.
Дівчинка кинула книгу і зіскочила зі стільця:

- Не хочу, не буду! Набридло! Житиму як хочу! - кричала Марійка. Налила в
брудну склянку молока, з'їла немите яблуко і пішла до своєї кімнати.

Вночі Марійка почула голосні крики і вереск. У спальні стрибали комашки, таргани, бактерії та віруси. Марійка злякано запитала:

- Хто ви?

До неї підійшов один з них і відповів:

-   Я великий король Вірус Дванадцятий!

Але він не схожий на короля. Його корону обплутало павутиння, він увесь був у сажі. З його бороди звисали макарони. А червона сорочка була заплямована варенням.

- Це добре, що ти врешті позбулася в'їдливої бабусі Гігієни. Тепер твоїми
друзями будемо ми - бактерії та віруси.

Марійка відчула гострий біль у животі. Голова її пашіла і була дуже важкою. "Бабусю", - тихо покликала Марійка. Але ніхто не відгукнувся. Тільки з темних кутків на неї повзли бактерії та віруси. А попереду них був король - Вірус Дванадцятий....

 

 

Марійка захворіла. Вночі викликали "швидку допомогу". Наступного ранку дівчинка не пішла гуляти. Вона хворіла. Лікарі з допомогою ліків боролися з бактеріями і вірусами. І коли ліки перемогли, дівчинка знову вийшла на подвір'я. Після хвороби Марійка завжди слухалась бабусю Гігієну: прибирала постіль, підтримувала чистоту в кімнаті, робила зарядку, вмивалася холодною водою, мила перед їжею руки, виконувала її поради і тому більше не хворіла.

2.  Бесіда за казкою

  • Чому захворіла Марійка? (з'їла немите яблуко)
  • Хто їй приснився вночі? (комашки, таргани, бактерії та віруси)

- Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що таке інфекційні хвороби, хто є
збудниками цих хвороб, як не захворіти на інфекційні хвороби.

3.  Розповідь учителя про інфекційні хвороби та мікроби, які їх спричиняють
В казці про Марійку сказано, що їй приснились комашки, таргани, бактерії та

віруси. Комашки і таргани досить великі. Ми їх бачимо. А бактерії і віруси такі малі, що для неозброєного ока вони невидимі. Щоб побачити їх, потрібен мікроскоп, який збільшує від 100 до 1000 і більше разів. В дійсності ж бактерії і віруси дуже малі і на комах не схожі. За формою вони різні: у вигляді крапок, ком, ниток, ланцюжків. Проте, головне не їх форма та будова, а користь чи шкода, яку вони приносять.

Є бактерії, завдяки яким скисає молоко, капуста, бактерії для виробництва ліків. Це корисні бактерії. Проте є і хвороботворні бактерії. Вони виділяють отрути, які викликають заразні хвороби(інфекційні).

Інфекційними називаються хвороби, викликані шкідливими хвороботворними мікробами і вірусами, яких не побачиш без мікроскопа.

4.  Проблемна ситуація

Як ви думаєте, яким способом мікроби можуть потрапити в організм людини? (відповіді дітей)

Висновок: в організм людини мікроби потрапляють через ротову порожнину. У рот із брудом на руках і під нігтями; залишками їжі між зубами; немитими овочами і фруктами; крапельками слини хворої людини; повітря, де багато пилу.

5.  Що робити, щоб мікроби не потрапили в організм людини? ( відповіді дітей)
Висновок: мити руки з милом, чистити зуби вранці і ввечері, мити сирі овочі і

фрукти, користуватися індивідуальним посудом, не пити сиру воду, прибирати і провітрювати приміщення.

IV. Фізхвилинка:

Слухати ми перестали І тепер всі дружно встали. Будем ми відпочивати. Руки - вгору, руки - вниз І легесенько прогнись. Покрутились, повертілись, На хвилинку зупинились. Пострибали, пострибали,

Раз - присіли, другий - встали Всі за парти посідали.

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з підручником

Читання статті "Світ мікробів і хвороби".

2. Відповіді на запитання:

  • Що таке мікроби?
  • Які бувають віруси та мікроби?
  • Які хвороби називаються інфекційними?
  • Назвіть які інфекційні хвороби ви запам'ятали?
  • Яким шляхом мікроби попадають в організм людини?
  • Які правила запобігання інфекційних хвороб ви запам'ятали?

3. Робота в зошиті.

  • Користуючись малюнками скласти правила запобігання інфекційним хворобам.
  • Скласти правила поведінки, якщо хтось із членів сім'ї захворів на грип.
  • Намалювати, якими ти уявляєш собі корисні та шкідливі мікроби.

VI.  Підсумок уроку:

  • Яку тему ми вивчали?
  • Що таке інфекційні хвороби?
  • Правила запобігання інфекційним хворобам.

VII. Домашнє завдання: с.22 -23 (відповідати на запитання )

 

Категорія: Основні | Додав: marina1967v (23.03.2016)
Переглядів: 325
Корисні посилання












Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання