Вівторок, 17.09.2019, 06:54
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наша адреса
Дніпропетровська область
Широківський район
с.Гречані Поди
вул.Шкільна,28
телефон - 2-34-16
Зворотній зв"язок

Каталог статей

Головна » Статті » Позашкільні

Друга виставка"Інноватика в освіті України"

 

                               Друга виставка «Інноватика в освіті                    України"                                                                             

                                                                      Заявка                              

                                                                  на участь у конкурсі освітніх інновацій

1. Тема інноваційної розробки: Сутність інноваційного розвитку школи випереджаючої освіти для сталого розвитку сільського регіону.

Підтема:Використання у навчально - виховному процесі інноваційних педагогічних технологій.

2.  Назва навчального закладу:  Комунальний заклад «Калинівська середня загальноосвітня школа -  загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів.

Адреса: 53732  вул.Шкільна,28 , с. Роза Люксембург, Широківський район,

Дніпропетровська область, Україна.

Тел. + 3 05657 2-34-16

Директорка: Усик Галина Олексіївна , Тел. +3 067  45- 70- 862

3.  Усик Галина Олексіївна, директорка Калинівської  середньої загальноосвітньої школи,

тел. +3 05657 2-34-07

4. Номінація: «Створення інноваційного освітнього простору сільського регіону».

5.Характеристика  інноваційної розробки:  Інноваційною розробкою експериментального дослідження є система естетичного та екологічного виховання особистості учня в умовах сільської школи на засадах і принципах випереджаючої освіти для сталого розвитку: створені умови для виявлення природних задатків дитини та розвитку її творчих здібностей. Про що свідчить кредо школи «Від природних задатків, до крилатих творчих злетів». Для цього створено Центр гурткової роботи з 14 гуртків за вибором учнів, філію музичної школи по класу скрипки і фортепіано, гітари, Школа танцю,євроклуб «Єврогіга»за підтримки Дніпропетровського Центру «Колобок»,курси за вибором «Основи життєтворчості», кабінет хореографії тощо. Учні школи беруть активну участь у роботі над проектами , досліджуючи історичні і екологічні проблеми рідного краю, окремих куточків Дніпропетровської області і рідної держави України.

  Спираючись на інноваційну систему естетичного та екологічного виховання , випускаємо зі школи всесторонньо розвинених учнів, компетентних особистостей, які будуть спроможні знайти себе у складному житті - здорові, розумні і мудрі випускники, готові до всіляких випробувань життя. Зайнятість сільських учнів у гуртковій роботі, проектній діяльності, екологічних акціях, допомозі і підтримці батьків, допомогли у вирішенні важливої проблеми:   вже 6 роки учні школи не палять , маємо єдину шкільну та спортивну форму.

   Прищеплюючи учням любові до красивого, маємо очікувані результати:   вони самі беруть активну участь у створенні навколишньої краси і слідкують за збереженням її. Про це свідчить наша світла, напрочуд гарна школа, озеленення у кабінетах і коридорах навчального закладу, квітники,

Радують око гостроверхі тополі, клени, берест, а разом із тим  дитячий і спортивний майданчики.

   Інноваційна система естетичного та екологічного виховання спонукає учнів на  корисні творчі справи: на збагачення інтелектуального потенціалу,  підвищення навчальних досягнень, на безліч цікавих і потрібних справ заради бачення свого «Я», спроможності реалізувати себе у житті.  

   З 2004 по 2010  рік працюємо в умовах експерименту. За цей час були учасниками Всеукраїнських виставок у м. Києві, де презентували навчальний заклад від Широківського району Дніпропетровської області:

·        «Сучасна освіта в Україні –2005» восьма Міжнародна виставка навчальних закладів (2005 рік 23-26 березня);

·        «Освіта України – інноваційні технології навчання» третя виставка - презентація (2006 рік 26-28 жовтня);

·        «Освіта України – інноваційні технології навчання» четверта виставка - презентація (2007 рік 30жовтня -1 листопада);

·        «Сучасна освіта в Україні – 2008» одинадцята Міжнародна виставка навчальних закладів (2008 рік 27-29 лютого )

·        «Освіта України – інноваційні технології навчання -2008» п»ята виставка – презентація (2008рік  29 -31 жовтня2008 року)

·         «Почесне звання Лауреатів конкурсу у номінації «Інновації у загальноосвітній середній школі:Профільне навчання» (2008 рік 29-31 жовтня)

·        «Сучасна освіта в Україні – 2009»- одинадцята міжнародна виставка навчальних закладів

(25-27   лютого 2009 року)

·          «Інноватика в освіті України» - виставка – презентація (2-4 грудня 2009 року)

·        «Сучасні навчальні заклади – 2010» - Міжнародна виставка (17-19 березня 2010 року

       Нагороджені дипломами , Срібною медаллю та нам присвоєно Почесне звання лауреатів 

       конкурсу за впровадження у навчально – виховному процесі інноваційних   технологій , за

       творчий підхід у розвитку компетентної особистості.

6.Мета і отримані практичні результати.

Мета : Розробити інноваційну систему естетичного та екологічного виховання особистості учня в умовах сільського регіону на засадах і принципах випереджаючої освіти для сталого розвитку; створили умови для розвитку здібної, талановитої особистості; оновлення національної свідомості, збереження духовності, збагачення та розвиток інтелектуального потенціалу нації; використовуємо у навчально – виховному процесі інноваційні педагогічні технології.

      Отримані практичні результати:

      Розроблена інноваційна система естетичного та екологічного виховання особистості учня , направлена на:

       Розвиток творчої ініціативи, життєвої компетентності школяра школи випереджаючої освіти для сталого розвитку;

      Визначені умови для реалізації концепції життєтворчості особистості;

      Здійснюється підготовка вихованих учнів з високим рівнем навчальних досягнень та

      інтелектуально-духовним розвитком, здатних легко адаптуватися у житті;

      Сформована нова модель компетентного випускника;

      Створенно моделі вчителя, здатного виховувати людину-творця свого  власного життя.

7. Наукова актуальність проблеми. Головною метою освіти в Законі «Про освіту» є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її таланту, розумових і фізичних здібностей, високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями.

   Тому виникла  необхідність у глибинних змінах в організації навчально-виховного процесу Калинівської середньої загальноосвітньої школи, що стимулює творчий розвиток особистості,  сприяє розвитку природних даних дитини. Важливе значення при цьому набуває естетичне та екологічне виховання особистості як фундамент духовного світу людини.

   Наукова актуальність проблеми підтверджується наказом Дніпропетровської обласної державної адміністрації Управлінням освіти і науки «Про надання статусу експериментального навчального закладу Калинівській середній загальноосвітній школі з 2004 по 2014рр.», участю у Всеукраїнських виставках, публікації у Всеукраїнському науково-практичному журналі «Директор школи, ліцею, гімназії»,практико зорієнтованому посібнику «Експеримент у системі шкіл життєтворчості», альманасі «Кращі сільські навчальні заклади Дніпропетровської області 2008 року» ,»Лідери серед керівників Дніпропетровщини.100 кращих.»(2 випуск), вчителями школи розроблено орієнтовані посібники на допомогу вчителю народознавства,художньої культури та класним керівникам, наукові праці сімох вчителів занесено до обласного педагогічного каталогу «Педагогічна спадщина Придніпров»я»

 8.  Зміст і структура  інноваційного  нововведення . Освічена людина  постійно рефлектує та інтуїтивно – чуттєво переживає структуру і зміст свого внутрішнього «Я».

   Розвиток духовно – багатої особистості з її естетичними, етичними і моральними нормами життя покладено в основу ціннісної системи курсів за вибором «Основи життєтворчості». Вони відіграють велику роль у формуванні активної життєвої позиції особистості, яка здатна до самоактуалізації, творчого сприйняття світу та соціально значущої діяльності.

   Курси за вибором у своєму змісті мають глибину мислення, розвитку творчої особистості, бачення краси, яку несе нам  чарівна казка разом із своїми героями, у яких часом перевтілюються наші учні, щоб побачити красу навколишнього світу очима казкових героїв.

                                   

 

 

 

 

 

Категорія: Позашкільні | Додав: zoCu (28.10.2011)
Переглядів: 766
Корисні посилання
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання