Вівторок, 17.09.2019, 06:46
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Наша адреса
Дніпропетровська область
Широківський район
с.Гречані Поди
вул.Шкільна,28
телефон - 2-34-16
Зворотній зв"язок

Каталог статей

Головна » Статті » Основні

Розробки занять ( казка в гості завітала)

 

Казка в гості завітала

Тема : тварини - наші друзі.

Мета: дати поняття»домашні тварини», вчити дітей наслідувати звуки тварин, інтонувати, уточнити знання  дітей про те, як тварини захищаються та яка від них користь,  згадати казки , в яких дійовими особами є тварини, виховувати любов до тварин.

Обладнання: іграшки, малюнки з зображенням тварин, запис казки, пісні..

Хід заняття

1.Вчитель

-Діти , подивіться хто до нас завітав?(малюнок кішки)

-Хто це?

- Давайте дамо їй ім’я.

--Як вона «говорить»? (вправляння у вимові з різною інтонацією- вимагає щось, просить, сердиться…)

-А яка наша кішечка? ( опис з використанням прикметників. Повна побудова речень.)

-А якщо кішечку хтось скривдить, що вона робить?

-Так навіщо їй кігті та зуби?

-Де полюбляє спати кішечка? Давайте покладемо її спати.

-Наша кішечка заснула , а до нас у гості ще хтось стукається. Давайте подивимося.(запис звуку мукання корови).А хто це там? (відповіді дітей)

Виставляється іграшка або малюнок корови.

-Так як же «говорить» корова?

-А чим корова може захищатися від ворогів?

-Навіщо ми тримаємо вдома корову? Чим вона корисна?

- Як ми можемо сказати про молоко?

-Де корівка любить пастися? Давайте відправимо її пастися на лужок.

 

-Поки ми корівку відганяли пастися, до нас ще хтось в гості завітав. Хто це?(Малюнок кози)

-А як же коза кричить?(інтонування)

-Що нам коза дає?

-А для чого їй роги на голові?

-Куди ми відправимо козу: до кішечки спати чи до корови пастися?

 

Усих цих тварин ми називаємо домашніми. Чому?

-Давайте згадаємо в яких казках ми їх зустрічали?

 

Слухання аудіо запису казки»Коза-дереза»

Розфарбовування малюнків-тварин під звучання дитячої пісеньки .

 

 

 

 

 

Тема: На пташиному базарі.

 

Мета. Розвивата почуття темпу i ритму; координацiю слова з рухами; слухову увагу; удосконалювати загальну моторику i мiмiку; розвавати дрiбну моторику пальцiв рук; масажувати бiологiчно активні зони обличчя, щиї; робити релаксацiю.

Обладнання. Макети дерев, годiвничка,  фiгури птахiв, маска кота, диск із музикою та співама птахiв, ягода горобина, бублик, зерно, крихти хлiба.

Хiд занятгя

Вчитель: дiти, привiтайтеся з гостями.

Дiти: доброго ранку!

Вчитель: . А зараз уважно послухайте! Що ви почули?

Дiти: Птахи спiвали, голоси птахiв.

Вчитель:Коли спiвають птахи?

Дiти: Коли тепло, коли весна, лiто.

Вчитель:. А зараз яка пора року?

Дiти: Зима!

Вчитель:Пригадайте птахiв, що з нами зимують.

 Дiти:  Горобець, снiгур, синичка, ворона, сорока, дятел, галка.

Вчитель:. Прилетiли на лiсову галявину ворони-каркарони!

Кар та кар, кар та кар,

Влаштували там базар.

Ворони важно ходять, гуляють,

Птахiв до себе скликають.

I. Вступ.

(діти йдуть звичайною ходою,).

Вчитель:. На лiсову галявину летять сороки-скрекотухи.

(дiти пiд музику 6ігають iз помахуванням рук вiд плеча).

Вчитель:. По галявинi весело стрибають горобчики.

(діти стрибають,).

Вчитель:. Ось летять синички, гарненькi сестрички.

(діти знову бiгають під музику).

Вчитель:Прилетiли снiгурi й сiли на гiлочцi.

(діти присiдають,).

Вчитель:Раптом тук-тук-тук. Птахи злякалися i полетiли.

(діти розбіглися по залу, махаючи руками).

Вчитель:. дiти, хто налякав птахiв? Покажiть його на деревi.

Дiти: дятел.

Вчитель:. Що робить дятел на деревi?

Дiти. Вiн дiстає з-пiд кори личинки комах. Лiкує дерева. Знищус шкiдливих комах.

Вчитель:Що їдять iншi птахи взимку?

Дiти. Насiння, плоди i ягоди дерев.

Вчитель:. Так вони роблять нам велику послугу. Переносять з одного мiсця на iнше насiння, з якого потiм виростають новi дерева, кущi. За це пташок шанують i люблять. Складають про них прислiв’я, вiршi, чистомовки. Пригадайте, яке прислiв’я ви знаєте про пташок.

Дiти: де багато пташок — там немає комашок.

II. Вправи ва розвиток дрібної  моторики пальцiв.

Вчитель:А тепер розiмнемо трiшки нашi пальчики. Пригадаємо вiрш про пташку.

Пташки лiтають,

Крилами махають,

А долоньки у дiток

Наче крила у пташок.

III. Вправи на розвиток слухової уваги.

Вчитель:           дiти всi, звичайно, знають,

Хто гарнесенько лiтає,

Так швиденько покажiть,

Хто летить, хто не летить.

(Пальцями обох рук робити рухи вгору, вниз).

Летить, летить ворона,

Летить, летить корова,

Летить, летить шпак,

Летить, летить грак,

Летить, летить горобчик,

Летить, летить сиропчик.

Летить, летить гава,

Летить, летить кава.

Летить, летить чайка,

Летить, летить гайка.

Летить, летить пташка,

Летить, летить комашка.

Летить летить синичка,

Летить, летить суничка.

ІV. Масаж бiологiчно активних зон обличчя та шиї.

Вчитель:Дiти, пригадаємо чистомовку про сороку.

Дiти. 

ока, ока, ока,

(Потерти долонi одна об одну).

де живе сорока?

оки, оки, оки,

(Розтирати лоб ребрами долонь у боки, до середина чола).

Не знайти гнiздо сороки.

Ок, ок, ок,

(Кулачками проводита пiд крилама носа).

Не подзьобай колосок.

Ку-ку-ку,

(Роздвинути вказiвний i середній пальцi виделкою).

Попити лети на рiку.

(Розтирати точки перед i за вушками,).

V. Рухлива гра «Пташки i кiт».

Вчитель:. А зараз пограємо в гру «Пташки i кiт». Виберемо кота. Хто знає лiчилку про зимуючих птахiв?

дiти.

Один, один, одиничка,

До вiкна летить синичка.

Та синичка лиш одна

— Дзинь, дзинь, дзинь

Бiля вiкна.

(Дитина у масцi кота сидить на стiльцiДіти  ходять навколо і говорять iз вчителем.

дiти.

Сiрий котик спить на лавi

Серед нашого двора,

Прилетiли пгашенята

Та як крикнуть раптом: «Кра».

(діти розбiгаються, кіт  ловить пташку. Дитина, яку зловили, стає котиком).

VI. Слухання музики. Релаксація.

(Звучать музика зi співами ,птахів )

Вчитель:А зараз трошки вiдпочинемо.

Дiти на спину лягають,

Очi закривають.

Тихше, тихше, не шумiть,

Наших дiток не збудiть.

Пташки стануть щебетати,

Нашi дiтки засинати.

VII. Спiви «Синички». (Слова С.М. Рибчинськ музика СП. Iванова).

VІІІ. Вправа для розвитку темпу i ритму.

Гра «Птахiв пiр’я рiзнить».

Кожнiй дитинi дають маску окремо пташки. Під  швидку музику дiти показують, як лiтають птахи  Коли музика зупиняється, кожен має знайти своє  пiр’ячко. Пiд час спокiйної  музики присiдають  дзьобають (то швидко, то повільно, відповідно темпу  і  ритму музики).

IХ. Вправа, яка регулює м’язовий тонус.

УIТI. Вврава для розвитку темпу i ритму.

Гра «Птахiв пiр’я рiзнить».

Кожнiй дитинi дають маску окремо ггташки. швядку музику дiти показують, як лiтають гттагii Колй музика зуггиняеться, кожен мае знайти с пiр’ячко. Пiд час спокiйноГi музики присiдав дзьобають (то а’видко, то пов/льно, в/дпов/днс темпу / ритму музики).

IХ. Вправа, яка регулюс м’язовий тонус.

дзьобнув хлiбця горобець,

(Нахил голови вперед).

дзьоб обтер об стовбурець,

(Повороти голови вправо-влiво).

Барабольки подзьобав,

(Постукати  пальцями по пiдлозi).

 По брукiвцi пострибав,

(діти стрибають,).

Горобець в гнiздечко сiв,

(діти присідають,).

Дуже спати захотiв.

(Сплять).

Х. Розвиток мовленнєвих та мiмiчних рухiв.

(Вчитель розповідає ,  а діти зображують названі в  його розповіді емоції та стан).

— Злякались пташки  якихось шорохiв,

— Почали прислухатись,

— Застигли на гілочках,

— Змерзли.

— І, о диво, смачний корм  хтось приготував для них.

(Остання вправа).

   Поїли пташки i весело полетiли.

 

                      Урок №

Тема:  На нашому подвір'ї.

Мета: ознайомити учнiв з назвами свiйськоi птицi, виробляти навички правильно вимови слiв; вчити вiдгадувати загадки, розгадувати кросворди; розвивати спостережливість, умiння слухати вчителя; виховувати бажання допомагати дорослим у доглядi за свiйськкми птахами.

Обладнання: : плакати iз зображенням свiйської птицi; кросворд; iграшки; пластмасове яйце; 2 маски пiвникiв.

Хiд уроку

1. Органiзація  класу

II. Мотивацiйна вiдготовка учнів до  вивчення  теми

Бесiда-розповiдь з метою актуалiзації пiзнавального й емоцiйного досвiду учнiв;

— Кого ви бачите на плакатах?

— Як  можна  назвати всих цих птахів?доведи  думку.

III. Робота над новим матерiалом

1. Вчитель називає всiх птахiв, зображених на плакатах. Учнi повторюють назви хором.

2. Робота з наочністю

Уч1i розглядають малюнки, читають і запам’ятовують назви птахiв.

IV. Розповідь вчителя (‚руках в нього —яйце з пластмаси)

—Якщо весною або влітку не збирати яйця, які знесла курка, вона починає їх насиджувати.Курка сидить на яйцях, зігріває їх своїм теплом, іноді повертає їх від краю гнізда до центру. Через три тижні з»являться курчата. Вони пробивають дзьобиком шкаралупку  (Вчитель відкриває яйце, дістає  з нього маленьке iграшкове курча.) Курчата вкритi пухом; вони вже бачать. Як тiльки їхнiй пух висихає, вони встають на лапки, ходять, бiгають, дзьобають. Як тiльки вони з’явилися на бiлий свiт, починають всюди бiгати за мамою-квочкою, тому що швидко запам’ятовують вигляд курки, а її голос вони запам’ятали ще ранiше, перебуваючи в яйцi. Курка- повсюду ї х водить, вiдшукує для них їжу, захищає  від собак, ворон, котiв: розпушує своє  пiр’я, кидасться на ворога, б’є його, дзьобає. Вночi курчата ховаються під маминi крила й там сплять, зiгрiтi її теплом.

Каченята й гусенята вкритi нiжним пухом, який у водi промокає. А коли вони поряд з матiр’ю, то жир з її пiр’я потрапляє на їхнiй пух, i тодi вони вже менше мокнуть.

V  Робота i засвоєння  нової лексики.

Учнi називають «У кого хто?» (за малюнками )

 VІ Фiзкультхвилинка 

От зробив гусак зарядку

Та й у рiчку—бух iз кладки!

Миє крила, чистить лапки:

Каже качур: <Так-так-гак,

Фiзкультурник наш гусак.

VII. Робота над розгадуванням  кросворду

Вiдгадавши загадки ,  ви дiзнаєтесь, на яку пору року всi чекають.

-1. Вiн у господар у дворi,

i в червонiм гребiнцi,

У яскравому жупанi

Птахiв свiйських захищає.

Просту пiсеньку таку

Вiн кричить .. (ку-ку-рi-ку!)  (Пiвень) -

2. Ходить матуся з дитинкою,

 Не нiжкамя, а лопатками.

 Непоганий він  пловець,

З води сухий виходить.

Молодець!

Хто з вас може здогадатись,,

Як того синочка звати? ( Каченя).

3  Бiла, як снiг, надута, як мiх.,

Лопатами ходить, а рогом їсть..  (Гуска)

4. Ходжу по подвір»ю я сірий – великий,

З червоною шишкою, гордий, сердитий.

Я добре літаю, себе захищаю.

Птахи на подвір»ї мене поважають. ( Індик ).

 

  5. Плавала, купалась,

Сухенькою зосталась. ( Качка )

-Отже , на яку пору всі чекають? ( на весну).

- А що відбувається в природі весною?.

 

VIII. Слухання вiрша К. Перелiсної  «Весна»

1. Вчитель читає питальнi речення, а учениця читає речення-вiдповiдi.

2. Читання вiрша «учитель — клас»

— Що з весною настає?

— Снiг у полi розтає.

— А чому то так буває?

— Сонце його пригрiває.

   Що ж синiє  на землi?

   Нiжнi пролiски малi

— А що пнеться з-пiд листа?

 То травинка вироста.

А над полем що бринить?

— Любий жайворон дзвенить.

IХ. Робота над казкою «Де двоє сварятъся, третій  користає»

1. Словникова робота

2. Слухання казки

3. Бесiда за змiстом

— Скiльки було курчат у мами-квочки?

—Як їх звали?

— Кого знайшла квочка?

— Що зробили курчата iз черв’яком?

— Чим закінчилася сварка?

Х. Виразне читання вiрша (два учнi у масках півників)

1-й учень

Пiвнику-розбiйиик що ти наробив?

Пiвниковi меншому голову разбив.

Як тобi не соромно меншенького бить!

Я не буду пiвник бiльш тебе любить.

2-й учень

І пшениці  не дам тобi, не наллю води,

Помирися з меншеньким  зараз пiдiйди!

Помирились пiвники i пiшли в садок...

Я обом сипнула м жменьку крихiток.

ХI. Пiдсумок уроку

— Яку тему сьогоднi вивчали?

— Хто це? (Вчатель показує на плакатах рiзнах птахiв, дiти згадують їхнi назви та назви їхнiх дiточок.)

— А наприкiнцi уроку — весела задачка для розумних малят.

На подвiр’ баби Клави

Курочки пшоно клювали.

Внучка Оля вийшла з хати

Й почала їх  рахувати.

— Ось чубатих двоє клюють,

Троє он водичку п’ють.

Бо пшонця, мабуть, наїлись...

І тут Оля розгубилась.

— Ой ти, лишенько моє.

Скiльки ж курочок тут є?

А ви їй допоможiть

і курочок полiчiть.

Категорія: Основні | Додав: zoCu (28.02.2012)
Переглядів: 3375
Корисні посилання












Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання